Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH W POZNANIU: Anna Malesza / skrzypce

Urodziła się w Goleniowie. Szkołę podstawową oraz Szkołę Muzyczną I stopnia ukończyła w rodzinnym mieście, Goleniowie. W 2005 roku rozpoczęła edukację w Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Henryka Wieniawskiego, tzw. „Szkole Talentów” w Poznaniu. Obecnie jest uczennicą mgr Jana Romanowskiego.
Anna Malesza jest laureatką wielu konkursów, a także bierze czynny udział w wielu koncertach jako solistka, m.in. w 2007 r.  reprezentowała  polską kulturę muzyczną na VI Rosyjsko -  Polskim Festiwalu Muzyki Klasycznej w Moskwie, gdzie miała zaszczyt grać z moskiewską orkiestrą kameralną. Uczestniczyła też w koncertach szkolnych na terenie Anglii (marzec 2008), w
V Poznańskim Festiwalu Mozartowskim i wielu innych  koncertach o charakterze charytatywnym.   
W 2008 r. otrzymała tytuł Goleniowianki Roku w dziedzinie kultury -  w uznaniu dokonania konkursowe. W tym samym roku otrzymała również nagrodę "Barnim" od burmistrza Goleniowa.
Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej oraz stypendystką Burmistrza Gminy Goleniów, Andrzeja Wojciechowskiego.

stat4u