Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE: Olga Boczar / wokal

Istniejący w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina od 1992 roku Wydział Jazzu oraz powstałe w roku 1997 Policealne Studium Jazzu to marka uznana już w środowisku muzycznym. Wielu naszych absolwentów obecnych jest na polskiej scenie muzycznej – nie tylko jazzowej.

Podczas Festiwalu La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki zaprezentujemy Państwu zespół złożony z naszych najzdolniejszych uczniów – Olgi Boczar i Aleksandry Trzaski oraz Bednarska Quartet.

Olga Boczar i Aleksandra Trzaskato uczennice Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowejIzy Zając oraz klasie improwizacji jazzowej Andrzeja Jagodzińskiego.

Olga Boczar ma już na swoim koncie udział w Warszawskim Jazz Jamboree, z zespołem MuBo, II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Carpathia Festiwal oraz zdobyte niedawno wyróżnienie specjalne na Festiwalu Młodych Talentów Nadzieje Warszawy 2011. Olgę wyróżnia aksamitna, „wiolonczelowa” barwa głosu. Oprócz standardów jazzowych najchętniej wykonuje muzykę autorską.

Wydział Jazzu i Policealne Studium Jazzowe Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

W 1992 roku, z inicjatywy ówczesnego wicedyrektora szkoły i jej konsultanta do spraw artystycznych Pawła Skrzypka, przy udziale Henryka Majewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego i Jana Ptaszyna Wróblewskiego powołano w Szkole, jedyny w Państwowym Szkolnictwie Muzycznym w Polsce Wydział Jazzu.
Do grona wykładowców dołączyli najwybitniejsi polscy jazzmani: Andrzej Jagodziński, Czesław Bartkowski, Kazimierz Jonkisz, Adam Cegielski, Zbigniew Wegehaupt, Andrzej Trzaskowski i Piotr Rodowicz. Wydział Jazzu pod kierownictwem Henryka Majewskiego stał się znany i uznany wśród uczniów.
W roku 1997 przy Szkole powołano Policealne Studium Jazzu, w którym można kontynuować naukę po ukończeniu szkoły muzycznej II stopnia. Jest to dwuletnie studium kształcące zawodowych muzyków jazzowych.
Obecnie Policealne Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie nosi imię Henryka Majewskiego.

stat4u