Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W KATOWICACH: Małgorzata Warcaba / fortepian

Urodziła się w Tychach. Edukację rozpoczęła w 1999 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach. Przez sześć lat uczyła się w klasie fortepianu pani Barbary Klikiewicz. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem w czerwcu 2005 r. Naukę kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu pani Haliny Wesołowskiej-Madetko, a od 2009 roku w kasie prof. Józefa Stompla. W kwietniu 2011 roku wystąpiła jako solistka z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego pod batutą Szymona Bywalca podczas uroczystego wręczenia dyplomów.

W 2010 roku uzyskała V miejsce ex aequo na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie oraz otrzymała tytuł finalisty w eliminacjach centralnych XXXIV Olimpiady Artystycznej w Warszawie.
Brała udział w licznych warsztatach pianistycznych, gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych pianistów: prof. E. Pobłockiej, prof. M. Sikorskiej-Wojtachy, prof. G. Kurzyńskiego, prof. P. Palecznego i prof. J. Stompla.

stat4u