Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST. W JASTRZĘBIU ZDROJU: Trio fletowe

Hanna Sojka flet

Dominika Pilis flet

Nina Polczyk flet

Zespół złożony jest z uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju, prowadzony pod kierunkiem dr Aldony Ślusarz.

Do osiągnięć zespołu należą: wyróżnienie w XI Festiwalu Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych
I i II stopnia w Tarnowskich Górach (2007), wyróżnienie w V Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych (2007), III miejsce w XIV Festiwalu Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II stopnia w Tarnowskich Górach (2010),

I miejsce z wyróżnieniem w 59 Europejskim Festiwalu Zespołów Kameralnych w Neerpelt – Belgia (2011).

 

dr Aldona Ślusarz prowadzenie
W 2000 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach (klasa dr Ryszarda Sojki), a w roku 2006 studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w La Chaux-de-Fonds (Szwajcaria) w klasie fletu prof. Michela Bellavance.

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich profesorów:

Bernarda Goldberga, Philippy Davies, Williama Bennetta, Mariny Puccinini, Rien de Reede, Petera Lloyda, Aurèle Nicolet, Emmanuela Pahud, Jean-Louis Beaumadier.

Występowała w recitalach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoszech, Grecji oraz w wielu miastach Polski.

Jest laureatką następujących nagród: Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Aberdeen (Wielka Brytania, 1998), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Weimarze (Niemcy, 2000) ,

I nagrody „summa cum laude” w XLIX Festiwalu Zespołów Kameralnych w Neerpelt (Belgia, 2001) , II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Martigues (Francja, 2002) , II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Bernie (Szwajcaria,2005) oraz została finalistką Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Neuchâtel (Szwajcaria, 2005).

W uznaniu za osiągnięcia w dziedzinie muzyki została laureatką stypendia Ministra Kultury i Sztuki, Fundacji im. Hugo Kołłątaja oraz Rządu Szwajcarii.

W 1996 roku podjęła pracę w charakterze nauczyciela gry na flecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju, a w roku 2000, rozpoczęła pracę w Katedrze Instrumentalistyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu nauczania gry na flecie poprzecznym.

W roku 2005 uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka specjalność: gra na flecie (Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego – Wrocław).

W 2007 roku nagrała płytę zawierającą sonaty na flet i fortepian, takich kompozytorów jak: G. Fauré, Ch. M. Widor oraz
C. Reinecke, a w roku 2009 płytę z muzyką kameralną C. M. von Webera.

stat4u