Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST. WE WROCŁAWIU: Marcin Grabosz / dyrygent

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu mgr Ewy Piotrowskiej oraz  Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasach: fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego (dyplom z wyróżnieniem) oraz dyrygentury na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego.

Jako pianista koncertował m.in. w Petersburgu, Enschede (Holandia) i na terenie Niemiec. Dokonał wielu prawykonań utworów młodych kompozytorów wrocławskich. W jego repertuarze znajduje się zarówno muzyka klasyczna, jak i jazzowa. Od kilku lat zajmuje się współpracą z wokalistami. Jako pianista – akompaniator uczestniczy w kursach wokalnych na terenie całego kraju (w maju 2005 roku otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego akompaniatora na Konkursie Muzyki XX Wieku w Warszawie).

Od 2008 roku jest dyrygentem Orkiestry Symfonicznej OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

W 2009 roku ukazała się płyta wytwórni CD Accord nagrana przez Marcina Grabosza i Agatę Zubel. Na płycie znajdują się cykle pieśni Aarona Coplanda, Albana Berga i Pawła Szymańskiego oraz Vers la flammeAleksandra Skriabinana fortepian solo.

stat4u