Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W KRAKOWIE: Katarzyna Jawor / skrzypce

Urodzona w Krakowie, edukację muzyczną rozpoczęła w 1998 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie skrzypiec mgr Renaty Sperki. W 2004 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem kończąc tym samym edukację muzyczną w I stopniu, będąc już pod kierunkiem prof. Piotra Tarcholika. Kontynuowała naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przez kolejne 6 lat. W 2010 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem kończąc II stopień w ZPSM w klasie skrzypiec Macieja Chowańca.

Jest uczestniczką i laureatką wielu konkursów skrzypcowych, m.in.: I miejsce na Konkursie Kameralnym Muzyki Mieczysława Karłowicza w Krakowie, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Żywcu; II miejsce na VIII Festiwalu Młodych Instrumentalistów i Multiinstrumentalistów w Krakowie; wyróżnienie na IX przeglądzie  Uczniów Klas Skrzypiec, Wiolonczeli i Gitary w Limanowej; wyróżnienie w XXVIII oraz XXXI Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze; Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej dla młodzieży szkół muzycznych II st.).
Uczestniczyła w międzynarodowych projektach orkiestrowych CEI YO, w których zajmowała miejsce koncertmistrza.

Jest też uczestniczką wielu międzynarodowych kursów skrzypcowych (m.in.: Żagań, Puławy, Niepołomice, Kołobrzeg, Rycerka Górna, Kraków) oraz lekcji mistrzowskich (prof. W. Kwaśny, prof. A. Kostecki, prof. J. Kaliszewska, prof. R. Szreder, prof. A. Rezler, prof. Hyslin, prof. T. Major).
Koncertowała również jako solistka z Krakowską Młodą Filharmonią, w której przez ponad rok była koncertmistrzem.

Przez 12 lat edukacji muzycznej uczyła się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów i profesorów takich jak Teresa Głąbówna, Piotr Tarcholik, Piotr Marciak.
Obecnie studiuje w klasie skrzypiec profesora Wiesława Kwaśnego w Krakowskiej Akademii Muzycznej.

stat4u