Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE: Aleksandra Trzaska / wokal

Istniejący w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina od 1992 roku Wydział Jazzu oraz powstałe w roku 1997 Policealne Studium Jazzu to marka uznana już w środowisku muzycznym. Wielu naszych absolwentów obecnych jest na polskiej scenie muzycznej – nie tylko jazzowej.

Podczas Festiwalu La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki zaprezentujemy Państwu zespół złożony z naszych najzdolniejszych uczniów – Olgi Boczar i Aleksandry Trzaski oraz Bednarska Quartet.

Olga Boczar i Aleksandra Trzaskato uczennice Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowejIzy Zając oraz klasie improwizacji jazzowej Andrzeja Jagodzińskiego.

Aleksandra  Trzaska współpracowała już z Urszulą Dudziak, Dorotą Miśkiewicz oraz z zespołem Bisquit. W 2010 r. wzięła udział w konkursach Złota Tarka w Iławie oraz Voicingers w Żorach. Artystka jest w trakcie pracy nad swoim własnym, autorskim projektem.
 

Wydział Jazzu i Policealne Studium Jazzowe Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

W 1992 roku, z inicjatywy ówczesnego wicedyrektora szkoły i jej konsultanta do spraw artystycznych Pawła Skrzypka, przy udziale Henryka Majewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego i Jana Ptaszyna Wróblewskiego powołano w Szkole, jedyny w Państwowym Szkolnictwie Muzycznym w Polsce Wydział Jazzu.
Do grona wykładowców dołączyli najwybitniejsi polscy jazzmani: Andrzej Jagodziński, Czesław Bartkowski, Kazimierz Jonkisz, Adam Cegielski, Zbigniew Wegehaupt, Andrzej Trzaskowski i Piotr Rodowicz. Wydział Jazzu pod kierownictwem Henryka Majewskiego stał się znany i uznany wśród uczniów.
W roku 1997 przy Szkole powołano Policealne Studium Jazzu, w którym można kontynuować naukę po ukończeniu szkoły muzycznej II stopnia. Jest to dwuletnie studium kształcące zawodowych muzyków jazzowych.
Obecnie Policealne Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie nosi imię Henryka Majewskiego.

stat4u