Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 1 W WARSZAWIE: Trio CONCORDIA

 

Aleksandra Bucholc  skrzypce

Katarzyna Seremak   skrzypce

Natalia Reichert altówka

Powstało w 2007 roku. Zespół pracuje pod kierunkiem Magdaleny Szczepanowskiej, a  w jego skład wchodzą uczennice Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie:

Aleksandra Bucholc, ucz. OSM im. Zenona Brzewskiego;

Katarzyna Seremak, ucz. OSM im. Zenona Brzewskiego;

Natalia Reichert, ucz. PSM im. Józefa Elsnera.

Osiągnięcia : II miejsce ex aequo na VI Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych (Sochaczew, 2008)

I miejsce w kat. I na XII Międzynarodowym Konkursie Bohdana Warchala Talents For Europe 2008 (Dolny Kubin - Słowacja),I miejsce i nagrody specjalne: za zgodność z barokową praktyką wykonawczą i najlepsze wykonanie utworu Vivaldiego na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych II stopnia Wokół Vivaldiego (Kraków, 2008), I miejsce na IX Makroregionalnych Spotkaniach Zespołów Kameralnych (Gdańsk, 2009), Grand Prix, I miejsce  w grupie szkół II stopnia i Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego na VII Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia (Sierpc, 2009),

I nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego (Łomianki, 2010), I nagroda na XIII Ogólnopolskim Konkursie Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz (Łódź, 2011).

Zespół bierze udział w mistrzowskich kursach interpretacji muzyki kameralnej; pracował  pod kierunkiem Wolfganga Marschnera i Krzysztofa Chorzelskiego. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w ramach Szkoły, a także poza nią, występował m. in. w Filharmonii Narodowej, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

stat4u