Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 4 IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WARSZAWIE: Marianna Bednarska marimba/perkusja

Jest uczennicą klasy perkusji prof. Henryka Mikołajczyka w ZPSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie.

Od początku nauki odnosi spektakularne sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, na których zdobyła  18 pierwszych nagród. Do jej najcenniejszych osiągnięć należą: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym im. M. Stasiniewicza w Warszawie (2011), I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym w ramach „Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drumfest” w Opolu (2010), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym  w Paryżu (2009), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym w Fermo (Włochy 2008), a także I miejsce i Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Plovdiv (Bułgaria 2007).

Jest finalistką krajowego konkursu Eurowizji „Młody Muzyk Roku 2009”.

Wielokrotnie występowała jako solistka w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Warszawie, jak i na terenie Polski, a ponadto w Bułgarii, na Ukrainie, w Szwajcarii, we Włoszech, we Francji oraz w Niemczech, również kilkakrotnie w programach TVP.

Oprócz występów solowych ma za sobą wykonania koncertów marimbowych z orkiestrami symfonicznymi (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Lwowskiej, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu). W czerwcu 2009 otrzymała Stypendium Artystyczne Fundacji  Sinfonia Varsovia im. F. Wybrańczyka.

Za swoje szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007,2008, 2010), Stypendium MKiDN "Młoda Polska" (2008, 2011) oraz Stypendium dla Artystów Estrady (POLEST 2008). Od 2006 r. Marianna jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

stat4u