Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 4 IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W WARSZAWIE: SZYMANOWSKI BIG BAND

W maju 2007 z inicjatywy uczniów powstał w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie big band. W skład big bandu wchodzą uczniowie gimnazjum i liceum oraz absolwenci szkoły. Pierwszy koncert zespołu odbył się w czerwcu 2007 na koncercie zorganizowanym przez władze dzielnicy Żoliborz. Po sukcesie pierwszego występu dyrekcja szkoły umożliwiła prof. Piotrowi  Kostrzewie regularną pracę z zespołem. Od tego czasu Szymanowski Big band bierze udział w wielu artystycznych przedsięwzięciach  m.in. w corocznych koncertach letnich w Centrum Olimpijskim w Warszawie/ 2008, 2009 /.

W marcu 2009  w studiu S1 Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zespół nagrał pierwszą płytę – First session. W styczniu 2010 big band zorganizował koncert z udziałem Danuty Błażejczyk, w maju 2010  z udziałem studentów UMFC. W kwietniu 2010 brał udział w nagraniu trzech odcinków programu Jaka to melodia dla TVP 1. W listopadzie 2010 Szymanowski Big band zdobył nagrodę GRAND PRIX na międzynarodowym konkursie Szansa dla młodych w Rydze – Łotwa. W grudniu 2010 zespól nagrał materiał na  drugą płytę w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, która ukazała się w maju 2011 nakładem firmy fonograficznej CD ACCORD, rozpoczynając tym samym nową linię wydawniczą YOUNG TALENTS CD ACCORD.

Do nagrania płyty zaproszenie przyjęli Danuta Błażejczyk oraz Piotr Polk. W styczniu 2011 roku aktor i wokalista Piotr Polk, zaprosił Szymanowski Big band do udziału w specjalnych koncertach w teatrze Syrena w Warszawie przy okazji promocji swojego nowego albumu Mój film. W maju br. Na zaproszenie Orkiestry Sinfonia Varsovia zespół wystąpił w nowej siedzibie orkiestry w Warszawie w ramach Nocy Muzeów. W czerwcu 2011 odbył się koncert promujący pytę „100% SWING” w Bemowskim Centrum Kultury ART BEM z udziałem Danuty Błażejczyk i Piotra Polka.

stat4u