Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I i II ST. IM. FRYDERYKA CHOPINA W BYTOMIU: Andrzej Affeltowicz / dyrygent

W 1980 roku został absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie – najpierw w klasie waltorni, a później w 1984 roku otrzymał dyplom ukończenia studiów dyrygenckich w klasie prof. Stanisława Wisłockiego. Dwukrotnie uczestniczył w Festiwalu Młodych Muzyków w Bayreuth,  zaś w roku 1991 doskonalił sztukę dyrygencką w ramach kursu mistrzowskiego w Tanglewood pod kierunkiem S. Ozawy, G.Meyera, L. Fleischera.
W latach 1980-84 pracował jako instrumentalista w orkiestrze Warszawskiej Opery Kameralnej, a w latach 1984-87 pełnił funkcję asystenta dyrygenta w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Przez kolejnych 5 lat, będąc dyrygentem Opery Śląskiej, występował gościnnie w wielu teatrach operowych Polski i zagranicy (m.in. w Halle i we Lwowie). Obecnie jest dyrygentem gościnnym Das Sinfonie Orchester Berlin – orkiestry, z którą od 1996 roku regularnie występuje w Berlińskiej Filharmonii.
Andrzej Affeltowicz współpracował również z takimi zespołami w kraju jak m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Narodowa, Krakowska, Poznańska, Śląska czy filharmonie w Łodzi, Szczecinie, Rzeszowie. Występował ponadto w Danii, Austrii, Niemczech, Anglii.
Od 1988 roku prowadzi Polską Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną.

stat4u