Strona główna

LA FOLLE JOURNEE DE VARSOVIE

Les Titans - Szalone dni Muzyki 29.09 - 02-10.2010

Andrei Korobeinikov / fortepian

„Wzorcowa linia melodyczna Korobeinikova, jego pełne niuansów frazowanie i śpiewna faktura są wręcz zjawiskowe…” San Francisco Classical Voice

 

Ten urodzony w 1986 roku w Moskwie młody pianista ma już na swoim koncie występy w ponad dwudziestu krajach oraz nagrody zdobyte w ponad dwudziestu konkursach państwowych i międzynarodowych, w tym Pierwszą Nagrodę w Konkursie Scriabina w 2004 roku oraz Drugą Nagrodę w Konkursie Rachmaninowa w Los Angeles, w 2005 roku. Po ukończeniu, w wieku zaledwie 19 lat, Konserwatorium Moskiewskiego, z – co zdarza się niezwykle rzadko – maksymalną oceną uzyskaną na egzaminach, kontynuuje obecnie swoje muzyczne kształcenie w Royal College of Music w Londynie dzięki stypendium fundacji G. i J. Simmondsów.

W 2006 roku zwrócił uwagę francuskiej publiczności, odnosząc sukces zarówno na Festiwalu La Roque d’Anthéron, jak i Szalonych Dniach Muzyki w Nantes, Tokio i Rio de Janeiro. Po debiucie w Londynie, w styczniu 2007 roku, z Drugim. Koncertem Rachmaninowa pod batutą V. Ashkenazego, jest obecnie zapraszany do występów w najbardziej prestiżowych salach, takich jak Wigmore Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie czy Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu, gdzie wystąpił z recitalem w marcu tego roku.

Równocześnie z rozwijającą się karierą pianistyczną, Andrei Korobeinikov uzyskał, w wieku lat 17, dyplom adwokacki Europejskiego Uniwersytetu Prawa w Moskwie i opublikował kilka pozycji prawniczych w wielu językach, poświęconych prawu własności intelektualnej.

W ostatnich latach muzyk skoncentrował się na rozwijaniu swojej wielkiej pasji, jaką jest komponowanie wykonując własne utwory podczas recitali. Po pierwszym albumie, nagranym w 2008 roku dla wytwórni Mirare, poświęconemu muzyce Skriabina, który zwrócił dużą uwagę, w 2009 roku, dla tej samej wytwórni, zarejestrował CD z utworami Beethovena. Kolejne nagrania dla Mirare przewidziane są na rok 2012. W interpretacji Andreja Korobeinikova ukażą się wówczas dwa koncerty fortepianowe Szostakowicza. Muzykowi będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna z Lahti.

stat4u